II Ogólnopolski Tydzień Szczęścia w Szkole odbywał się w dniach 20-26 września 2021. To był fantastyczny czas eksplozji pomysłów, kreacji, odwagi nauczycieli, dzieci i młodzieży, za który z całego serca dziękuję.

Ruszyliśmy uroczystą inauguracją w Hevelianum w Gdańsku (informacje tu ), a film poniżej:

Zakończyliśmy na Inspiracjach 2021 w Warszawie:

Piotr Horzela, znany i lubiany przyrodnik, który prowadzi kanał na YouTube pt. Horzela Opowiada, powiedział nam kilka słów:)

W poniedziałek, 27 września, na Konferencji Podsumowującej online rozmawialiśmy o tym, co się wydarzyło. Kilka słów na ten temat na moim FB – tu. Tydzień Szczęścia w Szkole opisuję również w moich wpisach na blogu – tu.

Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem: Uniwersytetu Humanistycznospołecznego SWPS, Departamentu Edukacji Urzędu Miasta Wrocławia oraz Dolnośląskiego Kuratorium Oświaty.

W tym tygodniu można było zaplanować kilka aktywności albo jedną, wybraną.

Poniżej podaję przykłady aktywności, które można było wykorzystać. Oczywiście kreatywność dzieci, młodzieży i dorosłych przekroczyła ograniczenia – moich pomysłów, ram czasowych, budynków, szablonów:)

Przy okazji można było koncentrować się na każdym z haseł i czynić z nich zagadnienia warte poświęcenia dłuższej uwagi, przedyskutowania na późniejszych spotkaniach:

Na koniec prosiliśmy o nagranie krótkiego, 2-3 minutowego filmu z odpowiedzią na pytanie:

Czym jest dla mnie szczęście w szkole?

i umieszczenie go na swoim profilu Facebook z oznaczeniem:

#tydzienszczesciawszkole @happinessatschool

Filmów powstała cała masa – zachęcam do przeglądania:)

W ramach partnerskich działań zorganizowaliśmy warsztaty PERMA(H) – każdego dnia, od poniedziałku do soboty odbywał się warsztat online, który omawiał poszczególną literę modelu Martina Seligmana:

P – pozytywne emocje

E – zaangażowanie

R – relacje

M – poczucie sensu

A – osiągnięcia

H – zdrowie

Ufam, że model PERMA(H) stanie się symbolem warsztatowym Tygodnia Szczęścia w Szkole. Można go bowiem wykorzystać na wiele inspirujących sposobów:)

Zapraszam do obejrzenia relacji ze szkół i przedszkoli. Może staną się one inspiracją do Waszego włączenia się w akcję w tym roku?

Przygotowania mogą przecież trwać cały rok:)