~2022~

19 września

Dzisiaj pierwszy dzień w ramach III Tygodnia Szczęścia w Szkole – Dzień blisko natury. Obowiązywał kolor zielony, a wspólne działania to: owocowe śniadanie, spacer po parku z obserwacjami pogody i przyrody, dekorowanie sali przyniesionymi roślinami doniczkowymi.

Było też spotkanie z p. Psycholog, która opowiedziała o swojej pracy.

21 września 

3. dzień Tygodnia Szczęścia w Szkole – czerwony czyli koleżeństwa i przyjaźni. Dzieci obdarowały się własnoręcznie zrobionymi niespodziankami, były też niespodzianki od nauczycieli.

22 września

Czwartkowe obchody III Tygodnia Szczęścia w Szkole. Dzisiejszy dzień to „Dzień dobrego słowa i pozytywnych relacji”. Tego dnia w szkole zrobiło się żółto. W czasie lekcji wykonano żółte emotikonki i serduszka, na których zostały zapisane budujące słowa i ich symbole. Następnie zawieszono te prace w galerii szkolnej. Uczniowie liceum zaprosili nauczycieli, koleżanki i kolegów na własnoręcznie przygotowaną i upieczoną pizzę. Odbyły się też zajęcia z pedagogami i psychologiem, których efektem są projekty zespołowe – drzewa klasowe, na których zawisły karteczki z pozytywnymi hasłami.

23 września

Piątek w Tygodniu Szczęścia w szkole to „Dzień dobrego humoru”. Społeczność szkolna miała za zadanie ubrać się kolorowo. Tego dnia wszyscy na lekcjach opowiadali żarty, śpiewali piosenki, czytali wesołe opowiadania lub recytowali wiersze z humorem oraz oglądali urywki śmiesznych filmików.

23 września 

W dniach 19-24 września 2022 r. w naszej szkole obchodzony był III Tydzień Szczęścia w Szkole- Happiness at School. Tegoroczne hasło brzmiało: Dbajmy o dobre relacje. Każdy dzień zwracał uwagę na inne sprawy. W ramach tego czasu, uczniowie klas IV-VIII szkoły podstawowej oraz liceum uczestniczyli w trzydniowym wyjeździe integracyjnym. Jak widać na wcześniej publikowanych zdjęciach, była to świetna przygoda. 

Uczniowie młodszych klas w poniedziałek skupili swoją uwagę na byciu blisko natury. Wszyscy ubrali się na zielono, byli na spacerze w parku i obserwowali przyrodę oraz pogodę. Dzieci przyniosły do klas kwiaty doniczkowe oraz rośliny, które wspólnie zasadziły w szkolnym ogrodzie. 

We wtorek tematem przewodnim była integracja – klasy I-III dołączyły do starszych kolegów przebywających na zielonej szkole w Jarosławcu. Była to przygoda pełna radości, wspólnej zabawy i ciekawych doświadczeń. 

Środa upłynęła w duchu przyjaźni i koleżeństwa. Na ubraniach gościł kolor czerwony. Każdy przyniósł  dla wylosowanej wcześniej osoby z klasy własnoręcznie przygotowany drobny upominek. Były to np. laurki, obrazki, miłe listy, papierowe kwiatki, wachlarze, samoloty. Wszystko zależało od inwencji twórczej uczniów.

Czwartek to „Dzień dobrego słowa i pozytywnych relacji”. Tego dnia w szkole zrobiło się żółto. W czasie lekcji wykonano żółte emotikonki i serduszka, na których zostały zapisane budujące słowa i ich symbole. Następnie zawieszono te prace w galerii szkolnej. Uczniowie liceum zaprosili nauczycieli, koleżanki i kolegów na własnoręcznie przygotowaną i upieczoną pizzę. Odbyły się też zajęcia z pedagogami i psychologiem, których efektem są projekty zespołowe – drzewa klasowe, na których zawisły karteczki z pozytywnymi hasłami.

Piątek to „Dzień dobrego humoru”. Społeczność szkolna miała za zadanie ubrać się kolorowo. Tego dnia wszyscy na lekcjach opowiadali żarty, śpiewali piosenki, czytali wesołe opowiadania lub recytowali wiersze z humorem oraz oglądali urywki śmiesznych filmików. 

Tydzień ten przypomina nam o tym jak ważne w naszym życiu są relacje. Dbajmy o nie, nie tylko od święta! 

Poniżej krótkie filmowe podsumowanie tego tygodnia 👍🫶👏

#tydzienszczesciawszkole2022

https://www.facebook.com/STOSlupsk/videos/807788163604010

~2021~