~2022~

Od poniedziałku 19 września przystąpiliśmy w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 im. J. Lompy w Grodkowie do III Ogólnopolskiego Tygodnia Szczęścia w Szkole. Organizatorkami tygodnia  w szkole były panie: B. Sikorska-Żyrek, A. Popiela oraz A. Wolny.
Celem Ogólnopolskiego Tygodnia Szczęścia w Szkole było zwrócenie uwagi na szczęście i dobrostan oraz ich związki z efektami kształcenia. Pomysł wywodzi się z Międzynarodowego Tygodnia Szczęścia w Pracy, obchodzonego w tym samym czasie. Również w tym roku aktywności zostały oficjalnie włączone w międzynarodowe obchody.
Badania pokazują, że ludzie doświadczający szczęścia w szkole i w pracy żyją zdrowiej, dłużej, lepiej. Poczucie szczęścia sprzyja odporności, kreatywności, zaangażowaniu, budowaniu relacji, przyjaźniom. To prawdziwa profilaktyka zdrowia psychicznego i fizycznego, szczególnie w tak trudnym, po-pandemicznym i wojennym czasie.
Dlatego hasło w tym roku brzmiało: DBAJMY O DOBRE RELACJE.
Dbając o dobrostan uczniów, nauczycieli zorganizowaliśmy szereg działań, w które zaangażowali się uczniowie i nauczyciele: 
1. Podczas lekcji wychowawczych odbywały się turnieje gier planszowych.
2. W klasach I-III przeprowadzono wspólny posiłek – II śniadanie.
3. Fotobudka – zorganizowano możliwość zrobienia śmiesznych zdjęć z rekwizytami
4. Challenge- zdjęcia z dzieciństwa – odgadywanki, kto jest na zdjęciu.
6. Dzień Spokoju – zajęcia  mindfulness w klasach I-III.
7. Dzień dobrego słowa – losowanie i przekazywanie miłych słów.
8. Święto Talentów i mocnych stron – zajęcia plastyczne oraz taniec integracyjny.