~2023~

Tydzień szczęścia: poniedziałek

Dzisiaj zaczęliśmy nasza przygodę z Tygodniem Szczęścia. Klasy 0-3 zaangażowały się w sadzenie cebulek i krzewów w ramach Dnia Przyrody, natomiast klasy 4-8 realizowały na lekcjach języka polskiego temat dialogu i skutecznej komunikacji. Ponadto chętni uczniowie mogli wziąć udział w szkoleniu z zakresu pierwszej pomocy VR, czyli w wirtualnej rzeczywistości.

Tydzień szczęścia: wtorek

Dzisiaj w szkole na przekór deszczowej pogodzie zrobiło się niesamowicie kolorowo. Każda klasa obchodziła Święto Kolorów w swojej niepowtarzalnej barwie.

Oprócz tego młodsze klasy przyniosły zdrowe, kolorowe posiłki w śniadaniówkach i rozmawiały o odpowiednio przygotowanych, odżywczych śniadaniach.

Starsi uczniowie wzięli udział w Talent Show i zaprezentowali swoje rozliczne umiejętności. Było na co popatrzeć. Gratulujemy odwagi zwłaszcza Marcie Klaś, Alicji Wróbel i Martynie Bobek, które zdobyły miejsca na podium.

W czasie Tygodnia Szczęścia w Szkole nagrano film:

Tydzień szczęścia: środa

Dziś w naszej szkole dużo mówiliśmy o emocjach. Uczniowie obejrzeli film o dziewczynce imieniem Riley i później rozmawiali na temat tego, jak ważne są wszystkie uczucia i emocje. Część dzieciaków przyszła też z emotkami na koszulkach 🙂

Ponadto nagrywaliśmy film o optymizmie i kontynuowaliśmy zajęcia z pierwszej pomocy VR.

W ciągu tego tygodnia można też podziwiać gazetkę ścienną pt. „Święto różnych pokoleń”.

Tydzień szczęścia: czwartek

Dzisiaj obchodziliśmy Święto Przyjaźni. W szkole funkcjonowała poczta, każdy mógł wysłać drugiej osobie karteczkę z jakimś serdecznym wyznaniem. Dbaliśmy o to, by każdy dostał jakieś miłe słowo w tym dniu.

Ponadto był to też Dzień Słodkości. Zrobiliśmy małe odstępstwo od codziennej diety i cieszyliśmy się z ciast i słodyczy przygotowanych przez rodziców.

Tydzień szczęścia: piątek

Dziś kończymy nasz Tydzień Szczęścia Dniem Drzemki i Dobrego Snu. Przynieśliśmy do szkoły nasze ukochane poduszki i pluszaki. Na lekcjach mieliśmy możliwość odpoczynku i wyciszenia przy muzyce relaksacyjnej. Trzeba to będzie kiedyś powtórzyć, gdyż pomysł ten spotkał się z wielkim entuzjazmem, zwłaszcza w młodszych klasach naszej szkoły.

Poniżej fotorelacja z obchodów. Wszystkie materiały pochodzą ze strony FB szkoły.