~2022~

III OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ SZCZĘŚCIA W SZKOLE

W dniach 19-23 września obchodzić będziemy Ogólnopolski Tydzień Szczęścia w Szkole. Celem podjętych w tym czasie działań jest zwrócenie uwagi na potrzeby i dobrostan dzieci a także ich związek z efektami kształcenia. Poczucie szczęścia sprzyja bowiem kreatywności, odporności, zaangażowaniu, budowaniu relacji, przyjaźniom. To prawdziwa profilaktyka zdrowia psychicznego i fizycznego szczególnie w tym trudnym, po-pandemicznym i wojennym czasie.

Dlatego hasło na ten rok brzmi: DBAJMY O DOBRE RELACJE!

Harmonogram działań:

Poniedziałek 19.09.2022r.
Sport to zdrowie!
W tym dniu dbamy szczególnie o nasze zdrowie fizyczne. Nauczyciele wychowania fizycznego organizują „Jesienny bieg po zdrowie”. Nauczycieli i uczniów zachęcamy, by także podczas pozostałych zajęć poświęcić choć 5 minut na ćwiczenia rozciągające, medytację – zgodnie z możliwościami jakie dają nam sale szkolne.
Pamiętajmy o oddechu! Wdech powietrza nosem i powolne wypuszczanie go ustami – to jeden z najprostszych sposobów poradzenia sobie ze stresem, nagłym atakiem paniki.

Wtorek 20.09.2022r.
Razem jest łatwiej!
W tym dniu zachęcamy szczególnie do przeprowadzenia rozmów, debat, pogadanek na temat tego jak właściwie budować i jak pielęgnować relacje w szkole. Warto poruszyć tematy związane z odpowiedzialnością, szacunkiem, współpracą i współdziałaniem. Niech każdy uczeń w szkole czuje się dobrze! Niech każdy wie, że znajdzie tu wsparcie i pomoc w każdej sytuacji!

Środa 21.09.2022r.
Muzyka daje nam moc!
Tego dnia z radiowęzła popłynie radosna muzyka. Zapraszamy chętnych do tanecznych przerw. W klasach 1-3 można wykorzystać znane piosenki do „roztańczenia” uczniów podczas przerw międzylekcyjnych.

Czwartek 22.09.2022r.
Stresowi mówimy – NIE! Dzień bez sprawdzianu.
Uczniowie „Jedyneczki” mogą zawalczyć o lekcje bez odpytywania, bez sprawdzianów. Aby nauczyciele zgodzili się na takie ustępstwo cała klasa powinna zaśpiewać fragment jednej z wybranych piosenek (lista piosenek dostępna u wychowawców:)

Piątek 23.09.2022r.
Sweet Day!
Nie jesteśmy zwolennikami jedzenia słodyczy każdego dnia. Ale czasem warto zrobić odstępstwo od przyjętych reguł Szczególnie wtedy, gdy możemy zadbać o szczęście innych.
Tego dnia organizujemy kiermasz słodkości. Cały dochód ze sprzedaży ciastek przekazany zostanie na operację serduszka Tymka Jaszczaka. (Prosimy, by ciastka były zapakowane, tak by zagwarantować bezpieczeństwo i higienę podczas sprzedaży).

~2021~