~2022~

19 września

Z radością zapraszamy do aktywnego udziału w III Ogólnopolskim Tygodniu Szczęścia w Szkole, który w tym roku obchodzimy w dniach 19-25 września 2022 r.

Nasza szkoła zgłosiła uczestnictwo, co pozwoliło stworzyć  „Ogólnopolską Mapę Szczęścia w Szkole”😊

Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem: Prezydenta Miasta Wrocławia, Prezydenta Miasta Gdańska, Uniwersytetu SWPS, Marszałka Województwa Dolnośląskiego oraz Dolnośląskiego Kuratora Oświaty.

Hasło na ten rok brzmi: DBAJMY O DOBRE RELACJE.

Zarezerwuj już dziś swój wrześniowy czas. Niech pozytywne wejście w nowy rok szkolny pozwoli na wzmacnianie dobrostanu i szczęścia w szkole i u Ciebie przez cały rok.

Łączmy się w dzieleniu dobrą energią. W ten sposób wzmacniamy tak deficytową dziś empatię 💕

To nic nie kosztuje!

19 września

Kolorowy Tydzień Szczęścia – dzień żółty w klasach drugich ☀️🌻

22 września

W tym tygodniu atrakcji w szkole było naprawdę dużo! 😀

Zeróweczka we wtorek obchodziła swoje święto, czyli Dzień Przedszkolaka 🎊 W środę natomiast uczestniczyliśmy w festynie z okazji Tygodnia Szczęścia 🎈

Był to wspaniale spędzony czas, a oto kilka wspomnień… 🙂

24 września

Klasy drugie zakończyły Tydzień Szczęścia kolorowym, kapeluszowym pokazem mody 🎩👒

25 września

Kolorowy Tydzień Szczęścia w I A 🤗

21 września 2022

Podczas dzisiejszego wydarzenia dzieliliśmy się szczęściem uśmiechając się do siebie, malując buźki i zaplatając warkoczyki. 

Przekazywaliśmy sobie pozytywną energię podczas występów tancerek i podczas karaoke. Dyskoteka i gry planszowe – ogrodowe wpłynęły na nasze zdrowie fizyczne.

 Poczucie szczęścia sprzyja odporności, kreatywności, zaangażowaniu, budowaniu relacji, przyjaźniom. To prawdziwa profilaktyka zdrowia psychicznego i fizycznego, szczególnie w tak trudnym czasie. Jest to nam wszystkim bardzo potrzebne.

Ważne, by o szczęściu mówić głośno i dosłownie, pokazywać jego wiele wymiarów: od przeżywania pozytywnych emocji, poprzez doświadczanie i budowanie trwałych więzi, wzmacnianie talentów i silnych stron charakteru, dbanie o zdrowie pozytywne, sen, dobre odżywanie, uruchamianie zaangażowania poprzez wyznaczanie mądrych celów, ważnych dla wspólnoty rodzinnej, szkolnej, sąsiedzkiej.

Razem celebrowaliśmy dobry czas:)

Fotorelacja poniżej a informacje pochodzą ze strony www szkoły – tu.

Filmy ze świętowania:

~2021~

15 września 2021

W dniach 20-26 września 2021r. nasza szkoła weźmie udział w obchodach II Ogólnopolskiego Tygodnia Szczęścia w Szkole. Pomysł wywodzi się z Międzynarodowego Tygodnia Szczęścia w Pracy, obchodzonego w tym samym czasie.

Celem Ogólnopolskiego Tygodnia Szczęścia w Szkole jest pokazanie, że szczęście i dobrostan bezpośrednio wpływają na efekty kształcenia. Z tej okazji zespół Szkoły Promującej Zdrowie i chętni przedstawiciele społeczności szkolnej zaplanowali pewne przyjemności, które mają na celu wprowadzić naszych miłych uczniów w szczęśliwy nastrój oraz sprzyjać budowaniu relacji. Będzie okazja, by wzmocnić własne poczucie wartości, ale również zadbać o bliskie nam osoby i porozmawiać o emocjach.

Wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły zachęcamy do udziału w obchodach Tygodnia Szczęścia w SP 79 licząc, że pogodny nastrój pozostanie z Wami na cały rok szkolny!

Program obchodów Tygodnia szczęścia w SP 79 w Gdańsku:

Poniedziałek: Festiwal śmiechu (Lustra – zabawa polegająca na odzwierciedlaniu emocji).

Wtorek: Żywy obraz to zadanie dla każdej klasy do zrealizowania na lekcji wychowawczej.

Środa: Porozmawiajmy o emocjach (miniwywiady).

Czwartek: Sekretna skrzynka miłych słów (napisz komuś coś miłego od siebie, a twoja wiadomość zostanie dostarczona do adresata).

Piątek: Kółko, krzyżyk (zabawa dla koleżeńskich grup – zespoły losują pytanie/zadanie, by po udzieleniu poprawnej odpowiedzi umieścić na wybranym polu swój znak).

Czas na przerwach umili wesoła muzyka.

Zachęcamy również uczniów, do zabawy w dokończ zdanie: Szczęście dla mnie to…

Zapisz zdanie na kartce, zrób zdjęcie i prześlij je Teamsach do wychowawcy.
Albo wykonaj zdjęcie tego, co przynosi Ci szczęście i się z nim kojarzy i wyślij je również do wychowawcy na Teamsach.

Informacje ze strony www szkoły – tu.