Nasza szkoła w dniach 20-26 września 2021 r. . dołącza do obchodów II. Ogólnopolskiego Tygodnia Szczęścia w Szkole! W związku z tym naszykowaliśmy dla Was wiele ciekawych atrakcji i aktywności. Na wspólną zabawę i świętowanie cały tydzień zapraszają Dyrekcja Szkoły, Samorząd Uczniowski z Opiekunami, Psycholożka i Pedagożka Szkolne.

Celem Ogólnopolskiego Tygodnia Szczęścia w Szkole jest pokazanie, że szczęście i dobrostan bezpośrednio wpływają na efekty kształcenia.

Badania pokazują, że ludzie doświadczający szczęścia w szkole i w pracy żyją zdrowiej, dłużej, lepiej. Poczucie szczęścia sprzyja odporności, kreatywności, zaangażowaniu, budowaniu relacji, przyjaźniom. To prawdziwa profilaktyka zdrowia psychicznego i fizycznego, szczególnie w tak trudnym, pandemicznym czasie. Jest to nam wszystkim bardzo potrzebne.

W technikum:

W PONIEDZIAŁEK cała szkoła ubiera się na kolorowo. Niech każdy ubierze swój ulubiony kolor, a szkoła stanie się piękną tęczą. Zaplanowano wspólną fotografię o 11.30 na schodach.

We WTOREK uczniowie i uczennice klas o profilu technika fotografii i multimediów na długiej przerwie będą robić wszystkim chętnym uśmiechnięte i radosne zdjęcia.

W ŚRODĘ szkołę wypełnią dźwięki radosnej muzyki.

W CZWARTEK budynek szkolny przejmują łasuchy. Zapraszamy na poczęstunek.

W PIĄTEK dzień niespodzianek! Zapraszamy wszystkich na szkolny profil na Facebook o 10.00. Ponadto na relacji będzie quiz o szczęściu i dobrostanie psychicznym przygotowany przez naszą psycholożkę szkolną.

W Szkołach dla Dorosłych:

we WTOREK na kolorowo ubierają się słuchaczki i słuchacze Szkoły Podstawowej, w SOBOTĘ w kolorowych strojach zapraszamy słuchaczki i słuchaczy Liceum Ogólnokształcącego.

Oprócz tego cały tydzień piszemy, opowiadamy i nagrywamy, czym jest dla nas szczęście. Na parterze dostępna będzie rolka, gdzie każdy będzie mógł się podzielić, jak rozumie szczęście. Na koniec obchodów powstanie film podsumowujący Tydzień. Zapraszamy również do wzięcia udziału w konkursie „Szczęście w obiektywie” – szczegóły niebawem.

Zapraszamy również do dołączenia do wydarzenia na Facebook – link.

Materiał pochodzi ze strony www szkoły – tu.