Oleśnicka Biblioteka Publiczna im. Mikołaja Reja wraz z partnerem Szkołą Podstawową nr 3 im. Odkrywców i Podróżników Polskich przystąpiła do obchodów 3 edycji Ogólnopolskiego Tygodnia Szczęścia w Szkole. Do zrealizowania tej pozytywnej akcji zachęciła nas pani doktor Anna Hildebrandt-Mrozek, która od lat współpracuje z naszą placówką. Jest specjalistą rozwijania potencjału osobistego na bazie psychologii pozytywnej, budowania poczucia własnej wartości oraz zarządzania emocjami. Jako pierwsza w Polsce uzyskała certyfikację Chief Happiness Officer. Jest inicjatorką i propagatorką programu Happiness at School.

„Happiness at School – Szczęście w szkole” to autorski program uwalniania pozytywnego potencjału w edukacji. Bazujący na dorobku psychologii pozytywnej rozwiniętej przez Martina Seligmana i edukacji pozytywnej, oparty o naukowe podejście do szczęścia, dobrostanu i naturalnej motywacji człowieka. Wykorzystuje potencjał wszystkich uczestników wspólnoty szkolnej.

W ramach Tygodnia Szczęścia w Szkole zorganizowano w OBP im. M. Reja następujące wydarzenia:

20.09.2022 Wernisaż prac plastycznych dzieci z oleśnickich szkół pod hasłem „Szczęśliwe dzieci”. Prace stanowią wystawę w holu na parterze w  gmachu biblioteki. Wesołe i bardzo kolorowe prace prezentują uczniowie ze Szkół Podstawowych nr 1,3 i 4.

Wernisaż uświetnił występ artystyczny uczniów ze Szkoły Podstawowej nr. 3

    Julia Staszczyszyn – śpiew

    Jan Stankiewicz – fortepian

    Hanna Florczak – skrzypce

Uczniów przygotowała pani Agnieszka Pyczkowska.

Również 20.09.2022 o godzinie 17.00 odbył się wykład pani dr Anny Hildebrandt-Mrozek. Temat wykładu – ”Szczęście i dobrostan – jak zadbać o siebie w szkole i w domu?”

23.09.2022 o godzinie 10.00  – warsztaty dla dzieci z oleśnickich szkół – ”Blisko natury”. Spotkanie z przedstawicielami Nadleśnictwa Oleśnica.

24.09.2022 o godzinie 10.00 – koncert „Talenty i mocne strony”

W koncercie udział wzięli:

    Ewa Bobowska – fortepian uczennica SP 3 opiekun Bernard Pyczkowski

    Hanna Bobowska – fortepian uczennica SP 3 opiekun Bernard Pyczkowski

    Martyna Bień – śpiew uczennica SP 4 opiekun Joanna Rudkowska

    Aleksandra i Wiktoria Kunaj – SP 7 opiekunowie Teresa Cieśla i Małgorzata Cieśla – Styczeń

    Aniela Prus – uczennica Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 1 w Oleśnicy opiekunowie Iwona Brzęk i Bogusława Szczepanik – Zasada

Reżyseria koncertu pani Agnieszka Pyczkowska nauczycielka ze Szkoły Podstawowej nr. 3 im. Odkrywców i Podróżników Polskich.

Opracował Staszek Król

Informacje tu.