W dniach 19 – 23 września tego roku szkolnego odbyła się  w naszej szkole akcja pt.: „Tydzień Szczęścia w szkole” pod hasłem: DBAJMY O DOBRE RELACJE. Były to propozycje działań na dobry początek nowego roku szkolnego:
19 września – poniedziałek „Jesteś tym, czym się karmisz”
20 września – wtorek „Jestem życzliwy, autentyczny i otwarty”
21 września- środa „Dzień Przyjaciela”
22 września- czwartek „Święto Marzeń”
23 września- piątek „Dzień Blisko Natury”
W akcji wzięły udział wszystkie klasy. Pod kierunkiem wychowawców, nauczycieli plastyki, techniki, świetlicy, języka polskiego, WDŻWR i innych uczniowie wykonywali: przepisy na szczęście, mapy marzeń, budowali „jajkodromy”, „spełniacze marzeń”, wychodzili na wycieczki, spacery i bawili się na świeżym powietrzu. Dwie klasy starsze były nawet na wycieczce kilkudniowej w górach.
Na głównym korytarzu zawisło potężne drzewo, na którym wyrosły owoce szczęśliwości: miłość, radość, przyjaźń i szacunek.
Bardzo popularne okazały się „spełniacze marzeń”. Pod czujnym  okiem pani Renaty dzieci robiły maszyny do spełniania życzeń. Każda klasa, która wykonała maszynę, mogła wybrać życzenie. Do wybory były trzy: dzień bez pracy domowej, dzień bez pytania lub dzień bez jedynki. Najbardziej popularnym życzeniem okazał się dzień bez pracy domowej. Dzieci ze świetlicy też zrobiły swoją maszynę, ale w formie płaskiej.
Klasy czwarte wraz z wychowawcami przygotowali krótkie formy artystyczne (scenka rodzajowa, skecz, pantomima, itd.) na temat: DOBRE RELACJE W SZKOLE TO …. . Przygotowane filmiki zostały opublikowane na YouTube z hasztagiem: #tydzienszczesciawszkole2022 #happinessatschool.


Wszystkim uczniom i nauczycielom dziękujemy za udział i zaangażowanie.

Zespół ds. Programu Wychowawczo – Profilaktycznego

Fotorelacja:

Klasa 1 B „Jesteś tym, czym się karmisz” dzieci losowały owoce, czytały sentencje i wręczały kolegom, na koniec było wspólne zdjęcie z otrzymanym owocem.

„Dzień Blisko Natury”- 23 września klasa 1 B pojechała na wycieczkę do Siedliska Bogdanka w Leszczewku. Dzieci zwiedziły ogród warzywny, zbierały ziemniaki, karmiły zwierzęta…. Najwięcej emocji dostarczył magiczny labirynt oraz jazda na tyrolce. Było też malowanie na folii, wspólne ognisko, wypoczynek na hamakach. Pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły i domów!!!

Informacje ze strony www szkoły – tu.

Dziewczyny z klasy II b przygotowały taką niespodziankę🎶

https://www.facebook.com/100057549517058/videos/3341999069369271