23 września 2022

SZKOŁA ŚWIĘTUJĄCA SZCZĘŚCIE!
W tygodniu 19-22 września br. Zespół Szkół Zawodowych w Rawiczu uczestniczył w nietypowym przedsięwzięciu – III Ogólnopolskim Tygodniu Szczęścia w Szkole. Celem przedsięwzięcia jest zwrócenie uwagi na szczęście i dobrostan oraz ich związki z efektami kształcenia.
Pomysł wywodzi się z Międzynarodowego Tygodnia Szczęścia w Pracy, obchodzonego w tym samym czasie, zaś jego propagatorką w naszym kraju jest dr Anna Hildebrandt – Mrozek, certyfikowany manager ds. szczęścia, pierwszy Chief Happiness Officer w dziedzinie edukacji w Polsce.
Badania pokazują, że ludzie doświadczający szczęścia w szkole i w pracy żyją zdrowiej, dłużej, lepiej. Poczucie szczęścia sprzyja odporności, kreatywności, zaangażowaniu, budowaniu relacji, przyjaźniom. To prawdziwa profilaktyka zdrowia psychicznego i fizycznego, szczególnie w tak trudnym, (post)pandemicznym i wojennym czasie.
W kolejnych dniach zorganizowane zostały w szkole krótkie warsztaty dla uczniów poszczególnych roczników poświęcone innemu zagadnieniu: dobrym relacjom, empatii, zaufaniu i naturze. W trakcie warsztatów uczniowie opracowywali mapy pojęciowe związane z analizowanym zagadnieniem; dodatkowo – społeczność szkolna podkreślała celebrowanie poszczególnych dni wyznaczonym kolorem ubioru. Podsumowaniem Tygodnia Szczęścia w Szkole jest krótki filmik nakręcony w trakcie niniejszego tygodnia, który zostanie opublikowany na stronie szkoły, na YOUTUBE i na FB pod nazwą: #tydzienszczesciawszkole2022 oraz #happinessatschool

Organizatorem przedsięwzięcia jest Piotr Mosiek – pedagog szkolny we współpracy z Samorządem Uczniowskim.
Piotr Mosiek – pedagog szkolny w Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu

Informacje ze strony FB – tu.

4 października

III Ogólnopolski Tydzień Szczęścia w Szkole
https://www.facebook.com/ZSZRAWICZ/videos/641075934054812