W dniach 19-25 września 2022 roku nasza szkoła wzięła aktywny udział w Ogólnopolskim Tygodniu Szczęścia w Szkole.

Jego celem było zwrócenie uwagi na szczęście i dobrostan oraz ich związki z efektami kształcenia. Badania pokazują, że ludzie doświadczający szczęścia w szkole i w pracy żyją zdrowiej, dłużej, lepiej. Poczucie szczęścia sprzyja odporności, kreatywności, zaangażowaniu, budowaniu relacji, przyjaźniom. To prawdziwa profilaktyka zdrowia psychicznego i fizycznego, szczególnie w tak trudnym, po-pandemicznym i wojennym czasie.

Dlatego hasło na ten rok brzmiało: DBAJMY O DOBRE RELACJE.

Cały tydzień związany był z różnego typu wydarzeniami:


PONIEDZIAŁEK- „Festiwal Śmiechu”
W tym dniu było śmiesznie i kolorowo. Każdy, kto miał tylko ochotę mógł założyć zabawny, kolorowy strój lub jego element i sfotografować się na „ściance gwiazd”. Kreatywność i pomysłowość na własną prezentację sprawiła, że każdy miał uśmiech od ucha do ucha. Dodatkowo uczniowie prezentowali ulubione dowcipy na drzwiach swoich sal lekcyjnych.


WTOREK- „Dzień Miłych Niespodzianek”
Przedstawiciel każdej klasy brał udział w losowaniu niespodzianki. Były to losy bardziej i mniej szczęśliwe. Można było wylosować grę dla całej klasy lub słodkości na pocieszenie. Losy sprawiły wszystkim wiele uśmiechu i radości, a o to właśnie chodziło.


ŚRODA- „Święto Dobrego Smaku”
Ten dzień sprawił, że smaki, jakich można było skosztować na kiermaszu słodkości wprowadził każdego w cudowny, radosny nastrój. Ciasta, babeczki, pączki, galaretki i lizaki królowały w naszej szkole i powodowały, że każdy chodził uśmiechnięty.


CZWARTEK- „Sztuka Celebracji”
W kolejnym dniu szczęścia, każdy mógł podziwiać galerię prac stworzoną dzięki uprzejmości pani Elżbiety Bartnik, która udostępniła nam obrazy absolwentów naszej szkoły, ale również zaprezentowała własne prace. W tle prezentowanych prac można było usłyszeć muzykę klasyczną, a także poczuć zapach kadzidełek. Uczniowie i nauczyciele mogli, choć przez chwilę przenieść się galerii sztuki i oddać celebracji za pomocą zmysłu wzroku, węchu i słuchu.


PIĄTEK- „Święto Życzliwości”
Przez cały tydzień naszych szczęśliwych dni, uczniowie mogli wrzucać swoje miłe słowa i życzenia dla kolegów oraz koleżanek do skrzynki życzeń. W dniu „Święta Życzliwości”, zgromadzone kartki zostały rozdane. Miłe słowa trafiły do każdego adresata i sprawiły wszystkim wiele radości.
Opiekunki SU

Materiał pochodzi ze strony www szkoły – tu i tu.