Szczęście daje nam chęć do działania, wspiera poczucie sprawstwa, dostarcza pozytywnych emocji i sprawia, że „rosną nam skrzydła”. Dlatego, oprócz tradycyjnych lekcji, uczymy się w szkole jak być na nie uważnym i jak je rozwijać.

W trakcie tygodnia szczęścia klasy:

– uczestniczyliśmy w dniu Tajnego Przyjaciela, który polegał na robieniu dobrych uczynków i przyjaznych gestów wylosowanej wcześniej osobie z klasy,

– przygotowaliśmy podręczną apteczkę SOS na smutne dni (czyli słoiczki pełne marzeń i dobrych myśli),

– bawiliśmy się na licznych wycieczkach klasowych,

– poznawaliśmy tajniki jogi śmiechu,

– rozmawialiśmy o emocjach,

– zrobiliśmy klasowe gazetki

– graliśmy w gry

– tworzyliśmy naszą własną, radosną, foto-budkę,

– podjęliśmy 7 dniowe wyzwanie pełne uważności,

– odkrywaliśmy praktykę wdzięczności.

W ramach szkolnego Tygodnia Szczęścia  klasa 4B dodatkowo realizowała projekt fotograficzny pt. „Szczęście niejedno ma imię”. Zadaniem uczniów było uchwycenie w obiektywie aparatu tego, co sprawia im szczęście i powoduje, że na twarzy pojawia się uroczy uśmiech. Uczniowie i Rodzice z entuzjazmem zaangażowała się w projekt, co zaowocowało pięknymi fotografiami.

Fotorelacja poniżej a informacje pochodzą ze strony www szkoły – tu.

19-23 września klasy młodsze świętowały Szkolny Tydzień Szczęścia. Uczniowie obchodzili Dzień Emotki, Dzień Śmiechu, śpiewali wesołe piosenki i wykonywali prace plastyczne. Był to tydzień pełen szczęścia, uśmiechu i dobrej zabawy. Na zdjęciach klasy: 1a, 1e, 2a, 2c, 3b.

Materiały pochodzą ze strony www szkoły – tu.