Obchody Tygodnia Szczęścia w SP 76

Jest to ogólnopolska impreza, która odbywa się już po raz drugi. Jej celem jest zwrócenie uwagi na samopoczucie ludzi. Szczęście niesie za sobą wiele pozytywnych skutków, jak na przykład dłuższe życie oraz lepsze wyniki w szkole czy pracy. Sprzyja naszemu zdrowiu, kreatywności, a nawet zaangażowaniu w lekcje.

Niestety są uczniowie, którym szkoła nie kojarzy się z radością. Ta zabawa ma pokazać, jak małe, miłe gesty mogą sprawić, że godziny spędzone w szkole staną się dużo przyjemniejsze. W trakcie tych dni warto zastanowić się nad tym, co jest dla nas tytułowym „szczęściem”, zadbać o nasze przyjacielskie relacje, zawrzeć nowe przyjaźnie lub zwyczajnie zadbać o te już istniejące.

Pierwszego dnia akcji każda zainteresowana osoba miała okazję wybrać osobę ze swojej lub innej klasy, dla której przez cały tydzień będzie miła, zachowując przy tym anonimowość.

Drugiego dnia wszyscy chętni wzięli udział w zabawie, ubierając się na kolorowo, mieli szansę, aby zrobić sobie zdjęcie w przygotowanych wcześniej ramkach.

Trzecim dniem okazał się być Dzień Dobrego Smaku, w trakcie którego mogliśmy zjeść wspólnie śniadanie podczas zajęć z wychowawcą.

Czekają jeszcze na nas kolejne dwa dni imprezy. W czwartek na portierni będzie znajdować się poczta przypominająca tą, która co roku pojawia się na Walentynki. Bedzie można do niej wrzucić karteczkę z dobrym słowem dla koleżanek i kolegów z klasy.

Dniem kończącym nasze obchody Tygodnia Szczęścia będzie Dzień Talentów, w którym każdy uczeń przyniesie do szkoły woreczek lub małą torebkę, do której inni uczniowie z klasy będą mogli wrzucić miłą informację na temat talentów, jakie widzą u posiadacza danego woreczka.

Uczniów, którzy do tej pory nie brali udziału w zabawie serdecznie zapraszam do przyłączenia się. Nie pozostaje mi nic innego jak życzyć Wam radosnych obchodów Tygodnia Szczęścia!

Hanna Nowak – uczennica klasy 8e

Materiał ze strony www szkoły – tu.