Szkoła Podstawowa nr 84 im. Jana Brzechwy w Gdańsku włączyła się w obchody II Ogólnopolskiego Tygodnia  Szczęścia w Szkole. 

Uczniowie wraz z nauczycielami podejmowali różne działania- tworzyli m.in.: wspólny łańcuch życzliwości, skrzydła marzeń, czy ścianę szczęścia.

Wtorek- Dzień Życzliwości

Jest to jeden z tych dni, podczas których powinniśmy obdarzyć drugiego człowieka dobrym słowem, przyjaznym gestem i uśmiechem. Powstrzymajmy się w tym dniu od złośliwości, zapomnijmy o sprzeczkach i sporach. Przybijmy wspólnie piątkę na znak akceptacji i szacunku wobec siebie nawzajem. To ważne, aby pomagać sobie i  współpracować w zgodzie. Każdy z nas jest inny, wyjątkowy i dobry. Uważanie popatrz na siebie, swoich kolegów i koleżanki – zobacz, jak bardzo podobni jesteśmy do siebie. Zastanów się, jak możesz docenić dziś ludzi, którzy są dla Ciebie wyjątkowi i ważni – zrób coś dobrego dla tej osoby i popatrz na reakcję.

W tym dniu można było przygarnąć kartkę z dobrym słowem. Karteczki znajdowały się na drzwiach wejściowych do każdej z sali.

Cała społeczność szkolna stworzyła wspólny najdłuższy łańcuch dobrego słowa – Łańcuch Życzliwości.

Na drzwiach wejściowych do szkoły znajdował się plakat z kodem QR, pod którym krył się link do pewnego filmu na portalu YouTube. Uczennice i Uczniowie mieli możliwość zeskanowania kodu lub zrobienia mu zdjęcia i odtworzenia po powrocie do domu.

Środa – Dzień Marzyciela

To dzień tych wszystkich, którzy mają jakiekolwiek marzenia i niespełnione życzenia. To również dzień tych, którzy dzięki wytrwałości, samozaparciu, często ciężkiej pracy zrealizowali lub realizują swoje marzenia. Warto marzyć, warto mieć marzenia, warto się kimś inspirować, coś tworzyć, czegoś chcieć. Nie bójmy się marzyć i sięgać po nasze cele. Jaka to radość, kiedy nasze najskrytsze marzenia się spełniają.

Tego dnia w naszej szkole pojawiła się Wróżka, która spełniała nasze marzenia. Zostawiła w każdej klasie zadanie, aby każdy odrysował swoją dłoń i narysował na niej swoje marzenie, następnie wyciął ją i przykleił do Marzycielskich Skrzydeł. Każdy miał okazję zrobić sobie zdjęcie na ich wyjątkowym tle.

Czwartek – Dzień Szczęścia

W tym dniu cieszyliśmy się szczęściem, okazywaliśmy sobie szczęście i przekazywaliśmy sobie tylko dobre wiadomości.

Uczennice i Uczniowie mieli za zadanie narysować, co to jest wg nich szczęście i wspólnie wypełnić Alfabet Szczęścia. Stworzyliśmy również skrzynkę dobrych wiadomości. Chętne osoby przygotowały żarty i dowcipy, a korytarze naszej szkoły wypełnione były sentencjami o szczęściu i marzeniach.

Był to piękny czas w naszej szkole, który nauczył nas uważności na innych, radości i wdzięczności za to co mamy, czego często nie dostrzegamy.

Zatrzymaj się i rozejrzyj się dookoła – małe radości i drobne gesty życzliwości są najpiękniejszymi iskierkami naszej codzienności.