III TYDZIEŃ SZCZĘŚCIA W SZKOLE MY OBCHODZIMY WIOSNĄ

Czy w szkole można być szczęśliwym?

No wiecie, w takiej zwyczajnej, systemowej, publicznej szkole, do której uczęszcza ponad 90% polskich uczniów, w szkole, do której muszą chodzić, bo to jest ustawowy przymus, ustawowy obowiązek. Czy istnieją systemowe, publiczne szkoły szczęśliwe? Czy taka szkoła może i potrafi rozdawać szczęście? Czy są wśród nich szkoły, z których nie chce się wracać do domu? Czy są uczniowie tak zakochani w swojej szkole, że na widok przybywających po nich rodziców chowają się w najciemniejszych zakamarkach szkoły? Czy są uczniowie, którzy za swoją szkołą tęsknią już w drugim tygodniu wakacji? Co musi zrobić szkoła, żeby na te pytania padały pozytywne odpowiedzi? Czy warto to robić i dlaczego? Te niezwykle ważne i może, dla niektórych, zaskakujące pytania są bardzo aktualne, bo właśnie trwa III OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ SZCZĘŚCIA W SZKOLE. My, społeczność naszej szkoły obiecujemy, że odpowiemy na te interesujące wszystkich pytania już wkrótce, jednak nie teraz, bo trochę później, w kwietniu tego roku szkolnego, w naszym WIOSENNYM TYGODNIU SZCZĘŚCIA. Obiecujemy, że znajdziemy tą szczęśliwą szkołę i tych szczęśliwych uczniów i ujawnimy ich w czasie naszego TYGODNIA SZCZĘŚCIA. Właśnie rozpoczęliśmy poszukiwania. Tych, którzy TERAZ świętują TYDZIEŃ SZCZĘŚCIA W SZKOLE serdecznie pozdrawiamy, a szczególnie szczęśliwego sprawcę tych obchodów Panią Anię Hildebrandt-Mrozek z Happiness at School.

P.S. A propos szczęścia w szkole to IV, V, VI i VIII klasa ostatnio są często na lekcjach-wycieczkach. W poniedziałek i środę na FESTIWALU NAUKI we Wrocławiu (na zdjęciach).

Zapraszam także na naszą stronę: spskokowa.szkolnastrona.pl i mojego bloga o skokowskiej szkole i edukacji: bezprzymusu.pl

Andrzej Grzegorzewicz, dyrektor

Informacje ze strony www szkoły – tu.