W dniach 20 – 26 września 2021r. nasza szkoła brała udział w II Ogólnopolskim Tygodniu Szczęścia. Wydarzenie to zostało objęte honorowym patronatem: Uniwersytetu Humanistyczno – Społecznego SWPS, Departamentu Edukacji Urzędu Miasta Wrocławia oraz Dolnośląskiego Kuratorium Oświaty. Przedsięwzięcie to miało na celu profilaktykę zdrowia psychicznego oraz fizycznego dzieci i młodzieży: rozbudzenie kreatywności, wzmacnianie poczucia własnej wartości, budowanie pozytywnych relacji, przyjaźni w sprzyjającej atmosferze wyzwalającej poczucie radości i szczęścia.

Uczniowie z klas I – VIII w poszczególnych dniach uczestniczyli w wielu aktywnościach ujętych w harmonogramie działań przygotowanym przez pedagoga szkolnego p. Annę Koprowską. Tu znalazła się też propozycja uczniów tzw. „dodatkowy bonus” uwzględniający szansę poprawy kartkówki lub ustnej odpowiedzi z każdego przedmiotu, w nowym, wyznaczonym przez nauczyciela terminie. Kulminacyjnym punktem programu wywołującym wiele pozytywnych emocji okazał się Festiwal szkolnych talentów, gdzie chętnych uczniów do zaprezentowania swoich zdolności nie zabrakło. Z uwagi na szeroką gamę zainteresowań Jury w składzie: p. Dyrektor Urszula Wierzbicka, nauczyciel j. angielskiego Sylwia Skrzyniarz, nauczyciel w – f Michał Ziernik oraz pedagog Anna Koprowska mieli nie lada problem. Po długich obradach wreszcie wyłoniono zwycięzców konkursu. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi we wtorek 28.09.2021r. (lista zwycięzców będzie opublikowana na stronie internetowej szkoły).

Ostatnim punktem harmonogramu obchodów II Ogólnopolskiego Tygodnia Szczęścia będzie rozdanie wszystkim adresatom szkolnej poczty życzliwości i wdzięczności. Zapraszamy do obejrzenia foto galerii i video oraz krótkiego filmu na Facebooku z udziałem uczniów w odpowiedzi na pytanie: czym jest dla mnie szczęście?

Zobaczcie sami. Oj! Dużo się działo, było wiele ekscytacji, radości, uśmiechu, satysfakcji, a przede wszystkim spełnienia i poczucia szczęścia.

Życzymy Wszystkim takich następnych dni i tygodni, w których będziecie doświadczać szczęścia!

Poniżej przedstawiamy harmonogram działań „Tydzień szczęścia w szkole” w których brali udział nasi uczniowie.

Poniedziałek 20.09.2021r. – Magia Życzliwości

Podaruj „Bon na szczęście” wybranym przez siebie kolegom, koleżankom, czy innym osobom z Twojego otoczenia.

Zacznij od słów: życzę Ci …………………

Skorzystaj też z opcji „Pustego okienka z biedronką”

Tu wpisz coś miłego (np. komplement, słowa uznania) dla kolegi, koleżanki, czy innych osób z którymi na co dzień spotykasz się w szkole. Wybór należy do Ciebie!

Pamiętajcie o wpisaniu imienia i nazwiska nadawcy i adresata. Dopiero tak przygotowane kartki wrzucamy do skrzynki, która czekać będzie na Waszą szkolną pocztę pod pokojem nauczycielskim do dnia 24.09.2021r. (do godziny 9.00.

Wtorek 21.09.2021r. – Święto Wdzięczności.

Podziękuj i wyraź wdzięczność wybranej przez siebie osobie. Może wcześniej nie miałeś okazji? A może właśnie nadszedł ten czas. Możesz skorzystać z gotowych propozycji: pobierz bilecik pod hasłem „Prawdziwy skarb” lub wykonaj własny. Nie zapomnij tak jak poprzednio o zapisaniu imienia i nazwiska nadawcy i adresata. Dopiero tak przygotowane kartki wrzucamy do skrzynki, która czekać będzie na Waszą szkolną pocztę pod pokojem nauczycielskim do dnia 24.09.2021r. (do godziny 9.00).

Środa 22.09.2021r. – Sztuka dobrego humoru.

Przygotuj żart, kawał, dowcip, którym będziesz mógł podzielić się z innymi. Na brystolu formatu A1 przygotujcie klasowy zbiór ulubionych dowcipów, a następnie gotowy już plakat zawieście na drzwiach waszej klasy. W tym dniu stwórz własny, zabawny, oryginalny strój w wymyślonym przez Siebie stylu. Zgłoś swoją kandydaturę. Przyjdź do wytypowanych na apelu uczniów. Zapisy trwają do godziny 9.00.

Na koniec odbędzie się również głosowanie na najzabawniejszy strój. Przebrane osoby otrzymają identyfikatory z nadanymi w kolejności numerami. Następnie każdy z Was będzie mógł oddać jeden głos na wybranego przez siebie kandydata wrzucając do specjalnej puszki określony numerek.

Życzę wszystkim powodzenia!

Czwartek 23.09.2021r. – Festiwal szkolnych talentów.

Uważasz, że masz talent lub zdolności np. artystyczne, muzyczne, plastyczne, a może inne? Jeśli chcesz zaprezentować się przed szerszą publicznością to zgłoś swój udział do pedagoga szkolnego, a następnie przyjdź na festiwal szkolnych talentów. Na zgłoszenia uczniów czekamy do dnia 23.09.2021r. (do godziny 9.00).

Piątek 24.09.2021r. – Dzień kolekcjonera i przyjaciela.

Jeśli masz hobby, pasję kolekcjonera to rewelacja i znakomita okazja, aby w tym dniu przynieść swoje własne zbiory na wystawę szkolną. Będzie można popodziwiać kolekcje: znaczków, aniołków, słoników, piłeczek, pocztówek, monet, kamieni, muszli, samochodzików, a nawet guzików. Nie wahaj się! Wszyscy hobbiści będą mogli do woli dzielić się swoimi zbiorami z całą społecznością szkolną.

Materiał ze strony www szkoły – tu.