~2022~

W naszej szkole w dniach 19 września – 23 września 2022 r. uczestniczyliśmy w Tygodniu Szczęścia.

Hasło przewodnie: DBAJMY O DOBRE RELACJE.

Podejmowaliśmy aktywności rozwijające szczęście:

Poniedziałek – Dzień Dobrego Słowa – o wadze dobrego słowa, które buduje, a nie rujnuje poczucie własnej wartości.

Zadanie na poniedziałek polegało na tym, że tego dnia wszyscy bardzo uważaliśmy na to co mówimy. To słowami przekazujemy informacje, komunikujemy się, określamy, opisujemy, zwracamy uwagę, chwalimy, zgadzamy się lub nie… To bardzo ważne, w jaki sposób to wszystko robimy. W poniedziałek, to był taki dzień, w którym staraliśmy się używać wyłącznie grzecznych i dobrych słów wobec siebie.

Wtorek – Dzień Miłych Niespodzianek. Zawsze staramy się być wobec siebie życzliwi, ale tym razem próbowaliśmy kogoś pozytywnie zaskoczyć.

Środa – Dzień Dorego Smaku – przynieśliśmy do szkoły coś co bardzo lubimy i poczęstowaliśmy innych.

Czwartek – Dzień Empatii – czym jest empatia? W jaki sposób możemy ją rozwijać w szkole? Co konkretnie robię, by być osobą empatyczną?

Piątek – Efekt Domina – pozytywna energia – uczniowie i nauczyciele wręczali sobie kartki w kształcie serca z informacją za co Cię cenię, co w Tobie lubię, co mi się w Tobie podoba. Każda osoba, która otrzymała tego typu wiadomość była proszona o napisanie kolejnej kartki szczęścia i przekazanie następnej osobie, a ta kolejnej. Metoda efektu domina wywołała pozytywną emocję, uśmiech i energię do życia. Czyste kartki były przygotowane w kolorowych pudełkach obok automatów z przekąskami.

Akcję koordynowała p. Kinga Krużyńska.

Dziękujemy za wspaniały tydzień:)

Materiał ze strony www szkoły – tu.