Nasza szkoła bierze udział w obchodach Tygodnia Szczęścia w Szkole w dniach 19-25 września 2022.

Celem Ogólnopolskiego Tygodnia Szczęścia w Szkole jest zwrócenie uwagi na szczęście i dobrostan oraz ich związki z efektami kształcenia. Pomysł wywodzi się z Międzynarodowego Tygodnia Szczęścia w Pracy, obchodzonego w tym samym czasie. Również w tym roku nasze aktywności zostały oficjalnie włączone w międzynarodowe obchody.

Badania pokazują, że ludzie doświadczający szczęścia w szkole i w pracy żyją zdrowiej, dłużej, lepiej. Poczucie szczęścia sprzyja odporności, kreatywności, zaangażowaniu, budowaniu relacji, przyjaźniom. To prawdziwa profilaktyka zdrowia psychicznego i fizycznego, szczególnie w tak trudnym, po-pandemicznym i wojennym czasie.

Dlatego hasło na ten rok brzmi: DBAJMY O DOBRE RELACJE.

W tygodniu tym można zaplanować wiele aktywności albo jedną – na każdy dzień albo na kilka. Ważne, by poruszyć kwestię szczęścia i dobrostanu w narracji i w różnych wymiarach – emocji, poczucia sensu, zaangażowania, bliskości z innymi, odkrywania swoich mocnych stron i pozytywów u innych, zdrowia, odpoczynku czy zaangażowania.

W naszej szkole dzień pierwszy pod hasłem Przyjaźń. Uczniowie przyjaciele przychodzili do szkoły podobnie ubrani. Nauczyciele też dołączyli do akcji. Kolejny dzień z Tygodnia Szczęścia to wspólne śniadanie. Oczywiście w gronie przyjaciół. Zaufanie, kogo możemy nim obdarzyć rozmowy o tym i niebieskie kwiatki jako symbol. Oto kilka zdjęć.

Materiały pochodzą ze strony www szkoły – tu i tu.